ABD Lojistik Merkez Ziyareti

 
 

Müsteşar Yardımcısı Remzi AKÇİN başkanlığında, Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürü Avni ERTAŞ, ABD Gümrük Müşaviri Rıza Mehmet KORKMAZ, Bakan Yardımcısı Danışmanı/Bakanlık Müşaviri Ahmet ERDAL ve Genel Müdürlüğümüz Gümrük ve Ticaret Uzman Yardımcıları Hasan BAŞTAŞ ile Koray KÖYLÜ’den oluşan Bakanlığımız Heyeti, 26-30 Mayıs 2014 tarihlerinde ABD’nin New Jersey ve Texas eyaletlerinde bulunan Raritan Center ve AllianceTexas lojistik merkezlerine çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.


Raritan Center ve AllianceTexas ziyaretlerinde, lojistik merkezlerin yöneticileri tarafından Bakanlığımız Heyetine lojistik merkezlerin planlanma ve kuruluş süreçleri, işleyişleri, sermaye yapıları ve gelecekte yapılması planlanan yatırımlar hakkında bilgi verilmiş, ayrıca Bakanlığımız Heyeti iki lojistik merkezde de sahada incelemelerde bulunmuştur. Texas programı dahilinde, UPS firmasının AllianceTexas’ta faaliyet gösteren dağıtım ve lojistik tesisleri de ziyaret edilmiştir.

Bakanlığımız Heyeti ziyaret kapsamında; Washington’da ABD İç Güvenlik Bakanlığı, Ulusal Hedefleme Merkezi (National Targeting Center) ve TOBB Washington Temsilciliği’nde temaslarda bulunmuş, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçisi Sn. Serdar KILIÇ’a makamında bir nezaket ziyareti gerçekleştirmiştir.