Bakan Yardımcımız Sayın Fatih METİN Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etti

Bakan Yardımcımız Sayın Fatih METİN 09/12/2013 tarihinde Genel Müdürlük Hizmet Binamızı ziyaret etmiştir.

Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN, 09/12/2013 tarihinde Genel Müdürlüğümüz faaliyetlerini yerinde incelemek ve bilgi almak amacıyla Genel Müdürlüğümüz Hizmet Binasına bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.
 
Bakan Yardımcısı Sayın Fatih Metin’e sabah ve öğleden sonra iki oturum olmak üzere Genel Müdürlüğümüz görevleri ve faaliyetleri ilgili olarak Genel Müdürümüz Sayın Avni ERTAŞ tarafından bir brifing verilmiştir. Brifingde Genel Müdürlüğümüz yönetim kademesi ve çeşitli ünvanlarda görevli personeli hazırda bulunmuştur.
 
Brifingin sabah oturumunda Genel Müdürümüz Sayın Avni ERTAŞ tarafından 2012 yılında ödenen 4,9 milyon TL’lik Kurumlar Vergisi ile Kurumumuzun Ankara ili Kurumlar Vergisi Mükellefleri arasında 80 inci sırada olduğu ve toplamda da kamuya sağlanan nakit katkının 75 milyon TL’ye ulaştığı bilgisi verilmiştir. Bunun yanı sıra döner sermaye gelirlerinin 2012 yılındaki toplam tutarına 2013’ün ilk dokuz ayında ulaşıldığı ve sene sonunda bir önceki seneye oranla gelirlerde yaklaşık yüzde 34’lik bir artış sağlanarak toplamda 35 milyon TL’lik bir rakama ulaşılacağı bilgisi Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN ile paylaşılmıştır.

Sayın Bakan Yardımcımıza 6455 sayılı Kanunla 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında değişikliklere gidildiği ve değişiklikler kapsamında işletmelerimiz depolarında büyük bir yekün teşkil eden tütün, tütün mamulü ve alkollü içki cinsi eşyanın imhasında önemli bir yol kat edildiği bilgisi verilerek 2013 yılında 78 milyon paket sigara ve 708 bin şişe alkollü içkinin imha edilmesi ile beraber depolama alanlarımızda önemli bir rahatlamanın sağlandığı bilgisi paylaşılmıştır.
 
Brifingin sabahki oturumunun ardından ziyaret Bakan Yardımcısı Sayın Fatih METİN’in Genel Müdürlüğümüz idarecileriyle beraber katıldığı çalışma yemeğiyle devam etmiştir.
 
Brifingin öğleden sonraki oturumunda Genel Müdürlüğümüzce yürütülen e-ihale projesinin son aşamaya geldiği bilgisi paylaşılarak 2014 yılı başı itibariyle pilot uygulamaya geçileceği bilgisi Sayın  Bakan Yardımcımız ile paylaşılmış olup ayrıca Genel Müdürlüğümüz bünyesinde yürütülen lojistik çalışmaları ile ilgili gelinen son durum hakkında da kendisi bilgilendirilmiştir. Sayın Bakan Yardımcımızın talebi doğrultusunda ileri bir tarihte antrepo, e-ihale projesi ve Genel Müdürlüğümüz tarafından yürütülen lojistik çalışmaları ile ilgili olarak özel gündemli bir toplantı yapılması kararlaştırılmasının ardından brifing sona ermiştir.
 
Brifingin öğleden sonraki oturumunun ardından Genel Müdürlüğümüz personelini ziyaret eden Sayın Bakan Yardımcımız Genel Müdürlük Hizmet Binasından ayrılarak ziyaretini tamamlamıştır.