Türk Kızılayı ile İşbirliği Protokü İmzalandı

Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında daha önce eğitimde kullanılacak cihaz ve malzemelere ilişkin olarak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile, canlı kesimlik hayvanlara yönelik olarak ise Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü ile imzaladığı protokollere bir yenisini ekledi. Cumhurbaşkanımızın yüksek himayelerinde bulunan Türk Kızılayı ile Tasfiye Hizmetleri Genel Müdürlüğü arasındaki işbirliği protokolü 12 Nisan 2018 tarihinde Türk Kızılayı Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN ve Tasfiye Hizmetleri Genel Müdür Vekili Rıza Mehmet KORKMAZ tarafından imzalanmıştır.

Bu protokol kapsamında, Türk Kızılayı tarafından yürütülen yurt içi ve yurt dışı insani yardım faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte, Suriyeli sığınmacıların kullanımı için Bakanlığımızca yapılacak hibelerin yetkili kurum olan Türk Kızılayı vasıtasıyla yürütülmesi de sağlanacaktır.

Protokol çerçevesinde tahsis edilecek eşyalar arasında, tıbbi cihaz ve malzemeler, engellilerin kullanımına mahsus akülü sandalyeler, bebek ve çocukların kullanımına mahsus eşyalar ile diğer yardım malzemeleri bulunmaktadır.